Microsoft CSP İş Ortağı Olma ve MPA Süreci

Microsoft CSP üzerinden Office 365 satışı yapabilmeniz için CSP Programına dahil olmanız ve Microsoft Partner Agreement (MPA) imzalamanız gerekmektedir. Bu işlemleri yapabilmek için öncelikle Global Admin (Genel Yönetici Hesabınızla) https://partner.microsoft.com/ adresine giriş yamanız gerekmektedir.

Adımlar:

1. CSP Programına dahil olmadan önce partnerlik durumunuzu kontrol etmenizde fayda olacaktır. Aksi taktirde CSP Programına dahil olamazsınız. Aşağıda ki linkten direk kontrol edebilirsiniz.

https://partner.microsoft.com/en-us/dashboard/account/v3/organization/legalinfo#mpn

Yukarıda ki gibi bir ekranla karşılaşıyorsanız Microsoft tarafında partnerlik süreciniz devam etmektedir. Microsoft tarafından onaylanmasını beklemek zorundasınız. Eğer uzun bir süredir bekliyorsanız Support kısmından case açabilirsiniz.

2. Partnerlık durumumuzu kontrol ettik her şey yolunda ise artık CSP programına dahil olabiliriz. Microsoft Partner sayfasına giriş yaptıktan sonra aşağıda ki linke tıklayınız.

https://partner.microsoft.com/en-us/pcv/register/joinnow/enrollmentwelcome/valueaddedreseller

3. Linke tıkladıktan sonra yukarıda ki sayfa açılacaktır. “Next” butonuna tıklayarak devam edelim.

4. Gelen sayfada “Sign in” butonuna tıklayalım.

5. Karşımıza yukarıda ki sayfa gelecektir. Formda eksik olan yerleri doldurmamız ve formu gözden geçirmemiz gerekecektir. Bu işlemleri yaptıktan sonra “Enroll now” butonuna tıklayarak devam edelim.

6. Firma bilgilerimiz ve MPN ID (Microsoft Partner Network ID) ekranı gelecektir. Yine devam edelim.

7. Bu işlemlerden sonra Agreement (Anlaşma) çıkacaktır. “Accept and contiune” butonuna tıklayalım.

8. Bu işlemlerden sonra karşımıza kırmızı kare içerisine alınmış bölüm gelecektir. Böylelikle hem CSP programına katılmış hem de MPA anlaşmasını kabul etmiş olacağız. Bulutum.com üzerinden hala sipariş geçemiyorsanız, 2 veya 3 gün gibi bir süre beklemeniz gerekecektir. Probleminiz hala devam ediyorsa aşağıda ki linkten partnerlik durumunuzu kontrol etmeniz gerekecektir.

https://partner.microsoft.com/en-us/dashboard/account/v3/organization/legalinfo#mpn Eğer onaylanmayan bir durum söz konusu ise Partner Center Support kısmından case açabilirsiniz.

Mehmet Parlakyiğit

Satış Mühendisi / Arena Bilgisayar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir